NAVO-fotoshoot op de trappen van de beurs

NAVO-fotoshoot op de trappen van de beurs
2 minuten

Op 7 oktober is het exact 10 jaar geleden dat de de oorlog in Afghanistan begon. Volgens de minister van Defensie Pieter De Crem slaagt de NAVO-missie er in stabiliteit te brengen en is Afghanistan op de goede weg. De informatie uit Afghanistan en van internationale instellingen schetsen een veel minder rooskleuriger beeld. Vrede vzw wil deze trieste verjaardag niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Een groep vredesactivisten kruipt in de huid van de NAVO-leiders en de slachtoffers om een levend oorlogsportret te vormen aan de trappen van de Brusselse beurs.

Jaar na jaar stijgt het aantal burgerslachtoffers en het aantal gesneuvelde buitenlandse militairen. Het optreden van de ISAF-troepen heeft er voor gezorgd dat het verzet van de Taliban is toegenomen, waarbij hun actieterrein is uitgebreid tot in Kaboel. De infrastructuur van het land ligt op veel plaatsen in puin, de corruptie tiert welig, de kindersterfte behoort tot de hoogste in de wereld, er is grootschalige armoede, het geweld tegen vrouwen is toegenomen, de regionale instabiliteit oogt zorgwekkend, er is opnieuw een torenhoge opiumproductie en het immense aantal mensen op de vlucht voor het geweld en de armoede is onaanvaardbaar. Deze zinloze oorlog heeft België de afgelopen jaren al enkele honderden miljoenen euro gekost. De Verenigde Staten, die het grootst aantal troepen hebben ingezet, moesten al meer dan 460 miljard dollar ophoesten. Dat zijn waanzinnige bedragen die niet voor ontwikkelingsdoeleinden kunnen worden ingezet.

Deze oorlog duurt al veel te lang. Afghanistan heeft op vrijdag 7 oktober een ongelukkige tiende verjaardag te betreuren. Afghanistan schreeuwt om aandacht en snakt naar vrede. We hebben een verantwoordelijkheid. Het oorlogsbeleid moet stoppen. Er moet werk gemaakt worden van een echte politieke oplossing gekoppeld aan een snelle terugtrekking van de buitenlandse troepen en een demilitarisering van de regio. Het land heeft dringend sociaal-economische investeringen nodig in plaats van militaire opbouw.

NAVO-oorlogsportret

Vrede vzw wil deze trieste verjaardag niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Een groep vredesactivisten kruipt in de huid van de NAVO-leiders en de slachtoffers om een levend oorlogsportret te vormen aan de trappen van de Brusselse beurs. Met een sirene vragen we aandacht voor de slachtoffers. Passanten krijgen een stuk 'ongelukkige' verjaardagscake overhandigd. Op zaterdag 8 oktober houdt de vredesbeweging een conferentie over Afghanistan met een politiek debat. Bezorgde burgers kunnen tenslotte ook een (digitale) kaart met een vredesboodschap sturen naar onze premier.

Praktisch:

7 oktober (17 tot 18u): oorlogsportret aan de trappen van de Brusselse Beurs (metro Beurs).
8 oktober (13u30 – 19u): vredesconferentie 'Afghanistan, 10 jaar oorlog' met politiek debat en speciale gast Gerry Condon (Veterans for Peace, US).


Iets fouts of onduidelijks gezien op deze pagina? Laat het ons weten!

Lees meer

Zonder kritisch middenveld, geen gezonde democratie!

De Vlaamse regering is met de botte bijl door de structurele subsidie van Vrede vzw gegaan. Vanaf 2026 moeten we het doen met meer dan de helft minder dan verwacht. Dit brengt onze algemene werking in gevaar! Een kritische, antimilitaristische tegenstem is vandaag nochtans meer dan nodig. Stel ons in staat om de strijd voor vrede en rechtvaardigheid voort te zetten!

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze digitale nieuwsbrief.


Source URL: https://vrede.be/nieuws/navo-fotoshoot-op-de-trappen-van-de-beurs