Fotoverslag 'Invest in Peace!'

Image
actie

Invest in Peace!, 7 juli 2023, Brussel; Beeld: Krasnyi Collective

Fotoverslag 'Invest in Peace!'
Actieverslag
1 minuut

Op 7 juli, een paar dagen voor de NAVO-top in Vilnius begon, voerden we actie op het Albertinaplein (Brussel). De actie werd georganiseerd samen met een groep van internationale vredesactivisten die aanwezig waren in Brussel voor een conferentie in het kader van de aankomende NAVO-top. 

We hielden een die-in, een protestvorm waarbij de deelnemers doen alsof ze dood op de grond liggen, als symbool voor de stille doden van de NAVO. 

Lidmaatschap van de NAVO staat garant voor hallucinante en alsmaar toenemende militaire budgetten. Deze financiële middelen zijn nochtans hoognodig voor klimaatmaatregelen, onderwijs, gezondheidszorg, enzovoort. De actievoerders eisten onder de noemer ‘Invest in Peace’ dat er geïnvesteerd wordt in menselijke veiligheid en een vreedzame en duurzame samenleving. 

Meer informatie over de conferentie vind je hier

Hieronder vind je de foto’s van Krasnyi Collective en een video van Marie-Jeanne Vanmol. 
 


Iets fouts of onduidelijks gezien op deze pagina? Laat het ons weten!

Land

Zonder kritisch middenveld, geen gezonde democratie!

De Vlaamse regering is met de botte bijl door de structurele subsidie van Vrede vzw gegaan. Vanaf 2026 moeten we het doen met meer dan de helft minder dan verwacht. Dit brengt onze algemene werking in gevaar! Een kritische, antimilitaristische tegenstem is vandaag nochtans meer dan nodig. Stel ons in staat om de strijd voor vrede en rechtvaardigheid voort te zetten!

Nieuwsbrief

Schrijf je in op onze digitale nieuwsbrief.


Source URL: https://vrede.be/nieuws/fotoverslag-invest-peace