Om tot verandering te komen is er actie nodig. Vrede vzw gaat al jaren de barricades op om zich te verzetten tegen oorlog, militarisering, onderdrukking en onrechtvaardigheid, via campagnes, manifestaties, evenementen, informatieve activiteiten, ludieke acties, enz.
Alleen als mondige, geïnformeerde burgers opkomen voor vrede en rechtvaardigheid, kan onze samenleving zich ontwikkelen tot een gezonde democratie.
Wil jij ook je stem laten horen? Kom naar onze activiteiten.
Actieverslagen
Kalender
Solidariteitsmars in Gent voor bevrijding en vrijheid voor iedereen, en tegen imperialisme en kolonisatie wereldwijd.
Documentaire over de protesten aan universiteiten in de Verenigde Staten naar aanleiding van de genocide in Gaza.
Campagnes
Meer wapens maken de wereld gevaarlijker! Stop de groei van de militaire uitgaven en de militarisering van onze samenleving!
In de huidige context van escalerend geweld in Israël/Palestina verenigen we ons in solidariteit met het Palestijnse volk. We eisen een onmiddellijk staakt-het-vuren en een rechtvaardige vrede in de regio. Door middel van deze campagnepagina willen we bewustzijn creëren, steun vergaren en actie ondernemen met dit doel voor ogen.
De Boycot, Desinvestering & Sancties-beweging (BDS) wil een einde brengen aan de internationale steun voor de Israëlische onderdrukking van de Palestijnen. Vrede vzw ondersteunt de BDS-beweging in België.
De NAVO vormt een voortdurende motor voor militarisering. De wereld heeft echter nood aan niet-militaire oplossingen en een versterking van competente internationale platforms voor conflictoplossing, gemeenschappelijke veiligheid en duurzame ontwikkeling.
De regering heeft beslist om 34 nieuwe gevechtsvliegtuigen aan te schaffen. Een peperdure aankoop die gemakkelijk 5 miljard euro kan kosten. De vredesbeweging voert campagne tegen de absurde geldverkwisting aan deze moorddadige toestellen.
21 september is door de VN uitgeroepen tot Internationale Dag voor de Vrede. Vrede vzw roept al enkele jaren op om die dag zichtbaar te maken door de vredesvlag uit te hangen.